1. Начало
  2. Новини
  3. Производство и преработка
  4. Тази седмица на фермерския фестивал ще видите разликата между хляба, правен с различни брашна

Тази седмица на фермерския фестивал ще видите разликата между хляба, правен с различни брашна

Всяка сряда Фестивалът предлага разнообразни фермерски и занаятчийски храни на малки производители

На това издание на Фестивала ще имаме специално представяне на Фурна за хляб. Те ще направят специална презентация на хляба, който правят. Ще донесат квас и различни  брашна.

На демонстрацията от 12 часа ще ви покажат разликата между хлябовете, правени с различни брашна и ще обяснят процеса на ферментация. Бъдете точни, ако искате да научите тайните на хубавия хляб с квас!

Ани Тодорова и семейството й създали преди няколко години Фурната заради убеждението си, че „доброто здраве е преди всичко въпрос на хранене“ и за да възкресят спомена за домашните печива и живия хляб. Всеки ден Фурна Квартална меси хляб по традиционния допреди десетилетия начин – с квас, без мая. Правят го с дълга ферментация, за да се получи чист, вкусен, здравословен и траен хляб. Фурна Квартална прави не само хляб, но дълъг списък от вкуснотии: банички, кроасани, бутерки, курабийки, козунаци, торти…

Фестивалът е както всяка сряда от 10,30  до 18,30 часа пред Министерството на  земеделието.

Всяка сряда Фестивалът предлага разнообразни фермерски и занаятчийски храни на малки производители от страната: краве, овче, биволско и козе сирене и кисело мляко, кашкавал, мед и пчелни продукти, сладка и  сиропи, яйца, прясно месо, занаятчийски хляб, ядки, печена тиква и тиквени семки, био вино, био оцет, био чай, био гъби шийтаке, сезонни плодове и зеленчуци, пресни и сушени билки и подправки, козметика, цветя… Редовно гостуват производители на сувенири и бижута.

Запазена марка на Фестивала са демонстрациите и дегустациите на фермерски храни и рецепти.

Проектът Фестивал „От нашата ферма – с любов за вас!“ се организира от Фондацията за биологично земеделие БИОСЕЛЕНА в партньорство с Район „Красно село“ и Сдружение  „За Земята“ , както и с финансовата подкрепа на Програма Европа – 2018 на Столична община.

Всички фермери и производители са регистрирани по наредбите 3 и 26 на Министерството на земеделието, храните и горите  или по Закона за храните. Много от тях в районите от Натура 2000  в Западна и Централна Стара планина са подкрепени от проекта „За Балкана и хората“ на Българо-швейцарската програма за сътрудничество.

 

Абонирайте се
БЕЗПЛАТНО за AGRO.BG бюлетина,
за да получавате всеки петък
най-важната седмична информация.
За още новини
харесайте страницата ни във
FACEBOOK.