1. Начало
  2. Новини
  3. Любопитно
  4. В АГРОФОРУМ: Цветя, алое вера и земеделие: малките ферми с голямо значение

В АГРОФОРУМ: Цветя, алое вера и земеделие: малките ферми с голямо значение

Зехтинът: Здравословното богатство на Средиземноморието

Ваня Копринкова е една от младите дами, които избират да заживеят на село и да отглежда в двора си асортимент от нестандартни растения за конкретни ниши – алое вера и цветя. За земеделието като терапия и препитание – разказва самата тя.

Средната консумация на вино в България варира между 110 000 000 и 120 000 000 л на година. Гроздоберът е в разгара си, а винопроизводството остава както просперитетен агробизнес, така и традиционен занаят в бита на българина. Към момента са регистрирани 3 895 гроздопроизводители с лозарски стопанства, по данните на изпълнителна агенция по лозата и виното. С нейния изпълнителен директор инж. Коев обсъждаме тези и още теми в предаването АГРОФОРУМ.

Зехтинът е национален продукт за страните от Южна Европа, известен като източника на здравословни мазнини в средиземноморската диета. За добрите практики в производството му, разказваме в АГРОФОРУМ.

 Подробности по тези теми гледайте в предаването АГРОФОРУМ – премиера в събота 04 октомври от 07:30 ч само по АГРО ТВ.

 

Абонирайте се
БЕЗПЛАТНО за AGRO.BG бюлетина,
за да получавате всеки петък
най-важната седмична информация.
За още новини
харесайте страницата ни във
FACEBOOK.