1. Начало
  2. Новини
  3. Пазари
  4. Всички контракти в Чикаго са на загуба

Всички контракти в Чикаго са на загуба

При петрола показателите са отрицателни

Въпреки че съобщенията за европейската реколта от пшеница показват най-много средни по количество добиви, цените на борсата в Париж и в понеделник продължиха да падат. Септемврийският контракт загуби евро и 25 до 216 за тон, а царевицата поевтиня с две евро и 75 до 217 и 25. Единствено рапицата от августовските доставки запази зелен резултат и добави 5 евро и 75 до 464 и 50.
 
За разлика от френската столица, зърнената търговия в Чикаго беше на плюс. Там пшеницата поскъпна със 7 цента и половина до 5 долара и 31 за бушел, а цената на царевицата се покачи с близо два цента до 396 и 25. Само соята остана под чертата, поевтинявайки с 22 цента и ¾ до 1054 и 75.
 
При днешната предборсова търговия в Чикаго зърнените контракти обръщат посоката, а соята запазва низходящата си тенденция. Септемврийските доставки на пшеницата са с минус 7 цента и ¼ до 523 и 75 за бушел, царевицата от същия контракт губи цент и ¾ до 394 и 50. Соята от августовските фючърси днес по обяд поевтинява с 3 цента и половина до 1051 и 25 за бушел, докато соевото масло добавя 0,14 цента до 42 цяло и 98 цента за фунт. Соевото брашно пък е надолу с 4 и 40 до 351 долара и 10 за тон. 
 
Парижката борса днес отваря без обща посока. Септемврийските доставки на пшеницата губят 25 цента до 215 евро и 75 за тон, а царевицата от августовския контракт остава на 217 евро и 25. Августовската рапица днес по обяд се продава на 465 евро за тон, което е плюс 50 цента.
 
На селскостопанската борса в Ешборн за един тон обезмаслено сухо мляко от августовските доставки се искат 2428 евро, един тон масло с доставка през същия месец се предлага на 6925 евро, а цената на 100 килограма ноемврийски картофи за преработка е 17 евро и 50 евроцента. 
 
Днес цените на петрола отново се движат надолу. Американският суров нефт поевтинява с 10 цента до 75 долара и 71 цента за барел, а сортът Брент се продава за 79 долара и 72 цента, отчитайки минус 6 цента. По обяд природният газ на нидерландската виртуална борса TTF струва 33 евро и 50 цента за мегаватчас, което е минус 37 цента.
 

 

Абонирайте се
БЕЗПЛАТНО за AGRO.BG бюлетина,
за да получавате всеки петък
най-важната седмична информация.
За още новини
харесайте страницата ни във
FACEBOOK.