1. Начало
  2. Новини
  3. Растителна защита
  4. Открити са още два мъртви лебеда, чиито проби реагират на смъртоносния за птиците вирус Н5

Открити са още два мъртви лебеда, чиито проби реагират на смъртоносния за птиците вирус Н5

Открити са още два мъртви лебеда, чиито проби реагират на смъртоносния за птиците вирус Н5. Това съобщи министърът на земеделието и горите Нихат Кабил след днешната среща на кризисния щаб по превенция на птичия грип към ръководеното от него ведомство.

Двете птици са били открити на 7 февруари на Шабленското езеро и в езеро край Варна. Под наблюдение е територията в радиус от 10 км. в района.

Птиците са били намерени от ветеринарни лекари. За тях няма опасност, защото са били напълно екипирани.

Министър Кабил каза, че областните управители и кметовете ще трябва да спазват още по-строго всички предписани мерки във връзка с птичия грип. Нихат Кабил съобщи, че Министерството на земеделието и горите разполага с 5 хиляди облекла за ветеринарните лекари, работещи в рисковите региони. 2100 от тях били за еднократна употреба. Те разполагат още и с 3400 гащеризона, 4500 предпазни маски и с над 10 хиляди ръкавици./focus-news.net

AGRO.BG

 

Абонирайте се
БЕЗПЛАТНО за AGRO.BG бюлетина,
за да получавате всеки петък
най-важната седмична информация.
За още новини
харесайте страницата ни във
FACEBOOK.