Най-новата генетика на компанията е с устойчивост на синя китка до последна раса Н и устойчивост на мана до последни раси
За четвърта поредна година Нюфарм Сийдс се включи в инициативата „Дни на полето“. На иновативната платформа компанията впечатли посетителите с 5 хибрида слънчоглед от две технологии – толерантни на сулфонилурея и Клиърфийлд. Новостите не спират до тук – през тази пролет Нюсийд обнови визията си и вече се представя с нов облик и име – Нюфарм Сийдс.
Най-новата генетика на компанията притежава няколко отличителни черти. Това са устойчивост на синя китка до последна раса Н и устойчивост на мана също към последни раси, подчерта Ани Димитрова, бизнес мениджър развитие в Нюфарм Сийдс.