1. Начало
  2. Новини
  3. Околна среда
  4. 86 проверки на еко инспекторите във Великотърновска и Габровска област

86 проверки на еко инспекторите във Великотърновска и Габровска област

Съставени са 5 акта

16 сигнала за замърсяване на околната среда и за ранени защитени птици са проверени през месеца от експерти на Регионалната екоинспекция във В. Търново. Предприети са мерките, регламентирани в екологичното законодателство, информират от ведомството.

Четири сигнала е подал кметът на великотърновското село Шемшево за замърсяване на река Янтра и образувани нерегламентирани сметища. Издадени са предписания за почистване на отпадъците и предприемане на мерки за недопускане замърсяването на реката от производствени обекти.

След сигнал за изхвърлена силно миришеща на химикали течност в район, близо до напорния резервоар за питейна вода на свищовското село Деляновци е съставен акт на извършителя и е издадено предписание за почистване на замърсените участъци, което е изпълнено в срок.

Проверени са сигнали за нерегламентирани сметища в с. Кесарево, община Стражица и за замърсяване с битови и строителни отпадъци на дерето до автомивка на ул. „Македония“ в Горна Оряховица. Издадени са предписания за почистването им.
Два щъркела са транспортирани от РИОСВ – Велико Търново за лечение в Спасителния център в Стара Загора. Единият – със счупено крило, е намерен в Долна Оряховица, а вторият щъркел, с проблем със зрението, е от Писарево, община Горна Оряховица.

През юли експертите на РИОСВ са извършили 86 проверки на територията на Великотърновска и Габровска област. В резултат са издадени 16 предписания, съставени са 5 акта, издадени са 5 наказателни постановления на стойност 500 лв., наложени са три еднократни санкции в общ размер на 400,94 лв.

 

Абонирайте се
БЕЗПЛАТНО за AGRO.BG бюлетина,
за да получавате всеки петък
най-важната седмична информация.
За още новини
харесайте страницата ни във
FACEBOOK.