Тарифите са въведени с решение на местния парламент
ДОБРИЧ. 5 лева такса ще трябва да плащат стопаните, чиито крави пасат в селата край Добрич. За овцете налогът е 2 лева. Тарифите са въведени с решение на местния парламент. Община Добричка-селска е първата в страната, която прибира такси за паша в общинската мера, роптаят собствениците.
Плащаме по 2 лв. месечно на пастирите за всяка глава. Ако трябва да даваме пари и на общината, по-добре да заколим животните и да си търсим друг поминък, твърдят селяните. Жителите на Ловчанци, Методиево и Ново Ботево категорично отказват да платят новия налог. Общината обаче е планирала да събере 69 000 лв. от таксите, обясни финансистът в кметството Кольо Георгиев.
Срокът за плащане е удължен до края на юли. Ако и тогава стопаните не се издължат, пращаме съдия-изпълнител, заканиха се общинарите./standartnews.com



