1. Начало
  2. Новини
  3. Любопитно
  4. Американците може да надебелеят заради кризата

Американците може да надебелеят заради кризата

Има връзка между наднорменото тегло, нездравословните хранителни навици и ниските доходи

Икономическите проблеми може да накарат американците да намалят сумите, които харчат за храна, но експертите се опасяват, че може да доведат и до увеличаване на теглото им. Опасността от натрупване на килограми заради рецесията тревожи специалистите по теглото, които представят многобройни изследвания върху връзката между наднорменото тегло и нездравословните хранителни навици и ниските доходи.

Експертите се страхуват, че намалявайки разходите си за храна, хората ще се откажат от здравословни, но относително скъпи стоки като прясна риба, плодове, зеленчуци и пълнозърнести храни в полза на по-евтини продукти, които обаче имат високо съдържание на захар и мазнини.

 

 

Абонирайте се
БЕЗПЛАТНО за AGRO.BG бюлетина,
за да получавате всеки петък
най-важната седмична информация.
За още новини
харесайте страницата ни във
FACEBOOK.