Утре, 8 ноември 2013 г. (петък) от 10.00 часа в зала “Рейнбоу плаза” ул. „Атанас Дуков“ № 29 (до болница „Токуда“) гр. София ще бъдат представени публично проектите на оперативните програми, както и програмите за развитие на селските райони, за морско дело и рибарство и за териториално развитие през периода 2014-2020 г.
Дискусията ще бъде открита от заместник-министър председателя по европейските фондове и министър на правосъдието Зинаида Златанова. Специален гост на събитието е Филип Хат, ръководител на отдел “Румъния, България и Малта” в Главна дирекция “Заетост, социални въпроси и приобщаване” на Европейската комисия.
Програма
„Новият програмен период 2014-2020 г.“
8 ноември 2013 г.
зала „Рейнбоу плаза“
09.30-10.00 ч. Регистрация на участниците
Модератори: Силвия Лулчева и Башар Рахал
10.00-10.05 ч. Откриване на срещата
Зинаида Златанова – заместник министър-председател и министър на правосъдието
10.05-10.10 ч. Перспективите пред България през погледа на Европейската комисия
Филип Хат – ръководител на отдел „Румъния, България, Малта“ към
Главна дирекция „Заетост, социални въпроси и приобщаване“ на
Европейската комисия
10.10-10.30 ч. Дискусия
10.30-10.45 ч. Представяне на приоритетите на Оперативна програма „Транспорт и
транспортна инфраструктура“ 2014-2020 г.
Петър Киров – заместник-министър на транспорта, информационните
технологии и съобщенията, ръководител на УО на ОПТ
10.35-10.50 ч. Представяне на приоритетите на Оперативна програма „Околна среда
2014-2020 г.“ Малина Крумова – директор на дирекция „Кохезионна политика за околна среда“, ръководител на УО на ОПОС, Министерство на околната среда и водите
10.50-11.05 ч. Представяне на приоритетите на Оперативна програма „Региони в растеж 2014-2020 г.“ Снежина Славчева – главен директор на ГД „Програмиране на
регионалното развитие“, ръководител на УО на ОПРР, Министерство на
регионалното развитие
11.05-11.20 ч. Представяне на приоритетите на Оперативна програма „Иновации и
конкурентоспособност“ Ели Милушева – главен директор на ГД „Европейски фондове за конкурентоспособност“, ръководител на УО на ОПРКБИ, Министерство на икономиката и енергетиката
11.20-11.35 ч. Представяне на приоритетите на Оперативна програма „Наука и образование за интелигентен растеж“ Стоян Цонев – главен директор на ГД „Структурни фондове и международни образователни програми”, Министерство на
образованието и науката
11.35-12.00 ч. Дискусия
12.00-13.00 ч. Кафе-пауза
13.00-13.15 ч. Представяне на приоритетите на Оперативна програма „Развитие на
човешките ресурси 2014-2020 г.“ Наталия Ефремова – главен директор на ГД „Европейски фондове и международни програми и проекти”, Министерство на труда и
социалната политика
13.15-13.30 ч. Представяне на приоритетите на Оперативна програма „Добро управление“ 2014-2020 г. Александър Йоловски – началник на отдел „Структурни мерки за европейски структурни и инвестиционни фондове“, дирекция „Програмиране на средтсвата от ЕС“, Админситрация на Министерски съвет
13.30-13.45 ч. Представяне на мерките в Програма за развитие на селските райони
Светлана Александрова – и.д. директор на дирекция „Развитие на селските райони“, Министерство на замеделието и храните
13.45-14.00 ч. Представяне на мерките в Програма за морско дело и рибарство 2014-
2020 г. Цветанка Палазова – директор на дирекция „Европейски фонд за
рибарство“, Изпълнителна агенция по рибарство и аквакултури
14.00-14.15 ч. Представяне на програмите за териториално сътрудничество 2014-2020 г. Мария Дузова – главен директор на ГД „Управление на териториалното
сътрудничество“, Министерство на регионалното развитие
14.15-15.00 ч. Дискусия
15.00 ч. Закриване на срещата
Събитието се организира от Централния информационен и координационен офис в Администрацията на Министерския съвет и се финансира по проект 0039-ЦИО-3.3. Изграждане на Централен информационен и координационен офис и подпомагане дейността на 27-те Областни информационни офиси, финансиран по Оперативна програма „Техническа помощ“.