1. Начало
  2. Новини
  3. Институции
  4. БАБХ иззе над два тона нелегални животински продукти на ГКПП „Капитан Андреево“

БАБХ иззе над два тона нелегални животински продукти на ГКПП „Капитан Андреево“

Снимка:

Контрабандните мазнини и млечни продукти без документи са открити при съвместна проверка с митниците и предстои да бъдат унищожени

Над два тона животински продукти иззеха инспектори от дирекция „Граничен контрол“ на Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ) на ГКПП „Капитан Андреево“. Проверката е извършена съвместно със служители на Агенция „Митници“.

 

При проверка на автобус с турска регистрация на вход в страната инспекторите са установили 2200 кг животинска мазнина без документи за произход. При друга проверка на бус с българска регистрация, са открити 98 кг млечни продукти - без необходимите придружаващи документи. Стоките са иззети и предстои да бъдат унищожени.

 

Контролът на Агенцията на граничните пунктове е постоянен и защитава потребителите, като не допуска несъответстващи и потенциално опасни храни и фуражи на територията на Европейския съюз.

 

 

Абонирайте се
БЕЗПЛАТНО за AGRO.BG бюлетина,
за да получавате всеки петък
най-важната седмична информация.
За още новини
харесайте страницата ни във
FACEBOOK.