1. Начало
  2. Новини
  3. Любопитно
  4. В АГРОФОРУМ: Българското участие в европейския протест в Брюксел

В АГРОФОРУМ: Българското участие в европейския протест в Брюксел

Гледайте на 13 декември от 7:30 ч по АГРО ТВ

Договорите за наем на земя остават твърде краткосрочни, за да осигурят предвидимост на зърнопроизводителите за инвестиции в напояване и хидромелиорации. Български земеделци ще се присъединят към протеста на COPA-COGECA в Брюксел на 18 декември. Как браншът и властта работят по решаването на актуалните проблеми, вижте в интервю с Илия Проданов от годишния агросеминар на Националната асоциация на зърнопроизводителите.

Изпълнителната агенция по селекция и репродукция в животновъдството, заедно с Националния съюз на зооинженерите в България и със съдействието на развъдните организации, връчи годишните награди „Зооинженер на България – 2025“ във Велико Търново.

Как тежката за сектор „овощарство“ година ще се отрази на агротехническите дейности през следващата година? Какви са новостите около борбата с черната златка, компенсаторните плащания, екологичните изисквания и зимните пръскания? Коментар по темата дава Димитричка Търпанова, зам.-председател на БАК в ресор „Растениевъдство“ и председател на Добруджанския овощарски съюз.

Подробности по тези теми гледайте в предаването АГРОФОРУМ – премиера в събота 13 декември от 07:30 ч само по АГРО ТВ.

 

Абонирайте се
БЕЗПЛАТНО за AGRO.BG бюлетина,
за да получавате всеки петък
най-важната седмична информация.
За още новини
харесайте страницата ни във
FACEBOOK.