4. Най-добрите въдичари от Кюстендил се състезаваха на язовир "Багренци"

Най-добрите въдичари от Кюстендил се състезаваха на язовир "Багренци"

Снимка:

Стоматолог спечели купата „Риболовец на годината"

Стоматологът д-р Красимир Ечев спечели купата „Риболовец на годината". Най-добрите въдичари от Кюстендил се състезаваха на язовир "Багренци". Д- р Ечев закачи на щеката си 12-килограмов бял амур и с този улов реши надпреварата. На второ място се класира Ивайло Зарев, с улов от 3,450 кг, а на 3-то е Антон Миленов с 2, 845 кг, предаде Дарик.

Спортната проява организира дългогодишния състезател по риболов Васил Маринков-Даскала със съдействието на Васил Тодоров. В състезанието участва и легендата на спортния риболов в Кюстендил - Стоичко Даскалов.

„Това е най-едрата риба, която съм ловил досега с щека. Борих се да изтегля рибата около час и дори ми счупи втората „секция" на щеката. Извадихме я с помощта на голям кеп. Щеката е 13-метрова, с 16/14 „ластик" и N:14-ти кука", сподели победителят д-р Красимир Ечев.