1. Начало
  2. Новини
  3. Институции
  4. 290 стопани от Пернишка област са получили субсидии в размер на 1 100 000 лева до сега

290 стопани от Пернишка област са получили субсидии в размер на 1 100 000 лева до сега

Днес ще бъдат изплатени средствата на още 200 земеделски стопани в областта

 

За половин година са обработени 2586 проекта по Мярка 112 "Създаване на стопанства на млади фермери" по Програмата за развитие на селските райони 2007-2013, което е 50 % от общия планиран капацитет на мярката. Това стана ясно по време срещата на министъра на земеделието и храните Валери Цветанов с представители на местната власт, бизнеса и земеделски производители в град Перник.

50 заявления са приети в област Перник по всички стартирали мерки на Програмата, които са на стойност 32 349 295, 40 млн. лв. От тази сума само по Мярка 112 са подадени 32 заявления на одобрена стойност 1 млн. 160 хил. лв. Министър Цветанов увери земеделските стопани, че се прави всичко възможно да се компенсира закъснението при разглеждането на проектите от Програмата.

По отношение на директните плащания министър Валери Цветанов информира, че до 13 март 2009 г. ще бъдат изплатени над 80 % от всички средства, предвидении за единица площ за кампания 2008. До момента в област Перник са изплатени субсидии на 290 стопани в размер на 1 млн. и 100 хил лева. Министър Цветанов съобщи, че днес ще бъдат изплатени средствата на още 200 земеделски стопани в областта по линия на директните плащания.

По време на срещата земеделските производители имаха възможност да зададат своите въпроси на министър Цветанов и експертите от екипа му.

 

 

Абонирайте се
БЕЗПЛАТНО за AGRO.BG бюлетина,
за да получавате всеки петък
най-важната седмична информация.
За още новини
харесайте страницата ни във
FACEBOOK.