1. Начало
  2. Новини
  3. Институции
  4. "Държавно лесничейство" - Рилски манастир с нов директор

"Държавно лесничейство" - Рилски манастир с нов директор

 

Зам.-директорът на "Държавно лесничейство" (ДЛ) -Благоевград Иван Янев от днес сяда на шефското място в ДЛ-Рилски манастир. Изненадващата рокада дойде, след като досегашният директор Николай Георгиев се премества на нова работа. Според негови колеги Георгиев заминава на престижна длъжност в столицата, като така освобождава поста. Не стана ясно Янев по каква система отива на новото място. Тъй като все още не е проведен конкурс за мястото, се предполага, че той ще е в качеството си на временно изпълняващ длъжността.

"Очаквам да ми бъде връчена заповедта, тъй като дори самият аз не съм съвсем наясно с процедурата. Нека всичко си мине по нормалния ред и тогава вече ще може да се говори. Предполагам, че ще се назначи конкурс впоследствие", коментира Янев.

Преназначаването изненада всички в системата на горите, тъй като без конкурс е възможно да се назначават шефове само на държавните дивечовъдни станции.

 

AGRO.BG

 

Абонирайте се
БЕЗПЛАТНО за AGRO.BG бюлетина,
за да получавате всеки петък
най-важната седмична информация.
За още новини
харесайте страницата ни във
FACEBOOK.