Приоритет на МС е възстановяване на отнетата акредитация на двете агенции
Днес е вторият ден, в който управляващата коалиция ще обсъжда проектобюджета за 2009 г. и мерки за изпълнение на препоръките от докладите за България на Европейската комисия
Възможно е да бъде създадена агенция или министерство, което ще обедини усвояването на всички видове европейски фондове.
До 15 септември работна група ще реши как точно е най-добре да стане централизацията.
Възстановяването на акредитацията на двете агенции - в Министерството на финансите и в Министерството на регионалното развитие и благоустройството е една от спешните мерки, които правителството ще предприеме, каза вицепремиерът Меглена Плугчиева.
По програма САПАРД Дирекция "Земеделие" вече е представила очаквания план в Брюксел, заяви Плугчиева. Амбициозната програма за изпълнение на мерките предвижда в съкратени срокове националния ръководител да възстанови плащанията от националния бюджет, а през септември да се стигне до вдигне на забраната върху трите мерки и да се удължи срокът на действие.



