2. Новини
  3. Институции
  4. Правителството осигури 76 000 лева за реконструкция на конната база в Бутан

Правителството осигури 76 000 лева за реконструкция на конната база в Бутан

В неделя, водачът на листата на НДСВ Христина Христова награди победителите в турнира по конен спорт - прескачане с препятствия

"Щастлива съм, че с моя помощ успяхме да осигурим от правителството 70 000 лв. за реконструкция на конната база в с. Бутан и още 6 000 лв. за ремонт на конюшната". Това заяви министърът на труда и социалната политика Христина Христова, водач на листата на НДСВ за Враца и допълни, че Бутан ще стане още по-прочуто място и тук, както в Лондон, хората ще могат да се наслаждават на прекрасния спорт – ездата. В неделя, водачът на листата на НДСВ Христина Христова награди победителите в турнира по конен спорт - прескачане с препятствия, който традиционно се провежда в с. Бутан. Тя връчи парични и предметни награди на Антон Дацински, Митко Киров и Ива Гетова, които показаха най-голямо майсторство в състезанието за юноши, млади коне и любители. В турнира взеха участие 15 състезатели от 6 спортни клуба. Заедно с Христина Христова майсторската езда наблюдаваха изпълнителният директор на АЕЦ "Козлодуй" Йордан Костадинов, Марина Василева, д-р Виолин Крушовенски и Розалина Петрова, също кандидати от листата на НДСВ за Враца./"Нов зов", Враца