1. Начало
  2. Новини
  3. Любопитно
  4. В АГРОФОРУМ: Международна конференция отбеляза юбилея на Института в Костинброд

В АГРОФОРУМ: Международна конференция отбеляза юбилея на Института в Костинброд

И още: Жените в земеделието: равенство и признание

Агротехническият календар се изменя под влиянието на климатичните промени. Тази година преовлажняването забави есенната сеитба. Какви са тенденциите на полето?

В двудневна научна конференция с международно участие, Институтът по животновъдни науки в Костинброд чества 75 години от създаването си. Вижте репортажа от събитието във видеото.

Как новият бюджет и повишаването на някои разходи ще се отразят на сектор хлебарство? Какво тревожи заетите в него и потребителите? Какви условия дават развитие на сивия сектор? Отговор на тези въпроси дава председателят на Национален браншови съюз на хлебарите и сладкарите, Мариана Кукушева през дните на специализираното им изложение в София.

Жените съставляват повече от 40% от работната сила в земеделието в развиващите се страни, но често имат по-малък достъп до земя, ограничения и изисквания откъм кредитиране, технологии и образование. Затова Международният ден на жените в земеделието има социално-политическо значение – насърчава равенството между половете и почита приноса на дамите в селските райони.

 

Повече по тези теми гледайте в предаването АГРОФОРУМ – премиера в събота на 22 ноември от 07:30 часа само по АГРО ТВ.

 

Абонирайте се
БЕЗПЛАТНО за AGRO.BG бюлетина,
за да получавате всеки петък
най-важната седмична информация.
За още новини
харесайте страницата ни във
FACEBOOK.